Mes turime 126 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2417
mod_vvisit_counterŠią savaitę:16103
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:20335
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:126680

Dar vienas medžių kenkėjas – pušinis pjūklelis

2022 m. spalio 1 d.

Dažniau besilankantys miškuose jau spėjo ne tik pastebėti, bet ir įprasti prie džiūstančių eglių vaizdų. Daugelis žino, kad jų džiūvimą sukelia smulkūs vabalėliai – kinivarpos, kitaip žievėgraužiai, besidauginantys po eglių žieve. Ir vienintelis kovos būdas prieš šiuos kenkėjus – anksti pastebėti užpultas egles ir jas, dar neišsiritus naujai kinivarpų kartai, nukirsti bei išvežti iš miško.

Skaityti daugiau...

 

Dievinu gimtąją lietuvių kalbą

2022 m. spalio 1 d.

Dievinu savo gimtąją lietuvių kalbą. Kuo toliau, tuo labiau ji mane žavi savo turtais. Juk vien judėjimą apibūdinti galima visa krūva žodžių: bėgti ar šliaužti, žingsniuoti ar cimpinti, pėdinti ar vilkti kojas.

Skaityti daugiau...

 

ATVIRUMO VALANDĖLĖ. Sena istorija iš vaikystės

2022 m. spalio 1 d.

Kai susizgribau, kad artėja pusės amžiaus jubiliejus po mokyklos baigimo, sumaniau organizuoti buvusių klasiokų susitikimą. Kadangi to niekada nebuvau dariusi, tai kurį laiką pati abejojau, ar to reikia, ar kas nors atsilieps į mano kvietimą susitikti, ar iš viso pavyks surasti buvusius bendramokslius. Tuo labiau, kad visi jau, kaip čia švelniau pasakius, esame nebe tie energingi, idėjų ir visokiausių sumanymų pilni šmaikštuoliai, o septyniasdešimtmečių laukiantys žilaplaukiai. Po ilgų dvejonių ir apmąstymų nusprendžiau – reikia. Juk daugelio buvusių klasės draugų nemačiau ne vieną dešimtmetį. Labai norėjau sužinoti, kaip jiems sekasi gyvenime, kokius darbus dirbo (ar tebedirba), pagaliau – kiek anūkų augina ar jau užaugino.

Skaityti daugiau...