Mes turime 354 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:403
mod_vvisit_counterŠią savaitę:15256
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:49783

Miškų naikinimas aštrina kontaktą su virusais: kaltas žmogus ar šikšnosparniai?

2021 m. balandžio 10 d.

Virusai, tokie kaip COVID-19 ligos sukėlėjas, kurie peršoka nuo laukinių gyvūnų ant žmonių, greičiausiai taps dažnesni dėl šokiruojančiais tempais vykstančio miškų kirtimo. Šiuo metu tik 30 proc. žemės yra miškinga, tad kontaktas su ligas nešiojančiais gyvūnais – dar aštresnis. Nors Indonezijoje ir Malaizijoje vykstantys miškų kirtimai atrodo per toli, kad liestų mus tiesiogiai, šiandieninė pandemija yra signalas, kad turime skubiai pakeisti savo santykį su gamta.

Skaityti daugiau...

 

Ne tarnyboje buvęs pasienietis padėjo sulaikyti kontrabandinių cigarečių krovinį ir jo nešiką

2021 m. balandžio 10 d.

Balandžio 3 d. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardos pareigūnai gavo informacijos apie galimai įvykdytą neteisėtą veiklą. Į užkardą paskambinęs ne tarnybos metu buvęs joje tarnaujantis pasienietis pranešė Švenčionių rajono Adutiškio miestelyje pastebėjęs, kaip Baltarusijos pusėje du vyrai iš automobilio ėmė juodos spalvos ryšulius ir nešė prie valstybes skiriančios apsauginės tvoros. Pasienietis įtarė, kad ryšuliai galimai buvo permesti į Lietuvos teritoriją.

Skaityti daugiau...