Mes turime 89 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:955
mod_vvisit_counterŠią savaitę:7537
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:110188

Karantinas koreguoja įpročius – maisto išmetama mažiau

2021 m. sausio 23 d.

Tiek specialistai, tiek su maisto švaistymu kovojantys entuziastai pripažįsta, kad pandemijos metu pastebima nauja tendencija – mažėja maisto atliekų kiekis namų ūkiuose. Vartotojų įpročius pakoregavo ne tik apsipirkimo planavimas, bet ir retesnis lankymasis parduotuvėse, taip pat tinkamas maisto laikymas. Tikimasi, kad ši tendencija turės teigiamos įtakos šiai ekologinei problemai, nes būtent vartotojai savo namų ūkiuose sukuria apie pusę viso maisto atliekų kiekio. Tyrimai rodo, kad iš 88 mln. tonų maisto atliekų per metus ES daugiau nei pusė (53 %) susidaro būtent namų ūkiuose.

Skaityti daugiau...

 

Nežymūs psichikos sveikatos sutrikimai nebebus kliūtimi vairuoti automobilį

2021 m. sausio 23 d.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu atnaujinus vairuotojų psichikos sveikatos tikrinimo reikalavimus, transporto priemonių vairavimui reikšmingos įtakos neturinčios ligos, tokios kaip lengvos formos nuotaikos sutrikimai, manija ar depresija, tam tikros fobijos ir neuroziniai sutrikimai, nebebus kliūtimi gauti teisę vairuoti.

Skaityti daugiau...

 

Visada yra laiko tam, kas svarbu

2021 m. sausio 23 d.

Kaip galvojate, kodėl iš ekrano vis gąsdina? Matyt, kai kažko bijai, tatai tau visad YRA SVARBU. Ir aš šiandien Jums turiu pasakyti kai ką svarbaus. Tik be bauginimo. Mat laikmetis yra ypatingas... Seni elgesio šablonai nepritaikomi. Bijodami, mes, žmonės, ypač koncentruojamės į save, ir labiau susirūpinam savo gerove bei saugumu.

Skaityti daugiau...

 

Daugiau smulkiųjų ūkininkų gali tapti kompensacinio PVM priedo gavėjais

2021 m. sausio 23 d.

Nuo šių metų sausio 1 d., daugiau ūkininkaujančių asmenų, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojai, gali pateikti prašymą per Mano VMI tapti ūkininkais, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema. Pateikus tokį prašymą jie galės gauti 6 proc. kompensacinį priedą nuo parduotos žemės ūkio produkcijos ir suteiktų žemės ūkio paslaugų kainos. Kompensacinio PVM gavėjais Mokesčių inspekcijoje gali įsiregistruoti ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršija 20 hektarų, ūkininko ir jo partnerių atlygis už Lietuvoje vykdomą ekonominę veiklą per paskutinius 12 mėnesių neviršija 45 tūkst. eur.

Skaityti daugiau...

 

Prie vairo – girti, kai kurie – ir ginkluoti

2021 m. sausio 23 d.

Sausio 12 d. 4 val. 15 min. Pabradėje Vilniaus g. neblaivus (2,09 prom.) vyras (gimęs 1996 m.) vairavo automobilį „Ford Focus“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 2811 str. 1 d.

Skaityti daugiau...