Mes turime 109 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:612
mod_vvisit_counterŠią savaitę:16083
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:52631

Profesinė ateitis su „Erasmus+"

2021 m. rugsėjo 11 d.

Švietimo mainų paramos fondas skyrė finansavimą 2021 m. Švenčionių profesinio rengimo centro parengtam projektui „Profesinė ateitis su „Erasmus+“.

Įgyvendindami projektą, sieksime stiprinti mokinių, mokytojų, darbuotojų profesinius ir bendruosius gebėjimus ir centro gebėjimą vykdyti kokybiškus mobilumo projektus bei megzti kokybišką partnerystę. Be to, projekto veiklomis sieksime mažinti tarpkultūrinę, kartu ir socialinę atskirtį, ugdyti draugiškus aplinkai įgūdžius, mokysimės mokytis darbo vietoje. Planuojame, kad į projekto veiklas įsitrauks 26 dalyviai.

Projekto vykdymo laikotarpiu planuojame organizuoti 3 trumpalaikius (po 30 dienų) profesinio mokymo besimokančiųjų mokymosi mobilumus į Lenkiją, Austriją ir Italiją. Mokinių mobilumų turinys koreliuos su mokytojų, vykstančių darbo stebėjimo, tai yra, į stažuotes į tą pačią šalį vyks ir tų pačių sričių mokytojai. Į projekto veiklas įtraukėme visų specialybių mokinių, kadangi Vilniaus regiono plėtros taryba, pritarus Darbdavių asociacijai, mano, kad jos visos yra reikalingos regione.

Iki šiol vykdyti „Erasmus+“ projektai puikiai pasisekė, mokiniai grįždavo patobulinę profesinius ir bendruosius gebėjimus, pasidalindavo įgyta patirtimi. Stažuotės tampa mokymosi programos įgyvendinimo dalimi, geresnės profesinės karjeros startu.

Vykdydami projektą, organizuosime mokytojų ir darbuotojų darbo stebėjimo veiklas. Projekto vykdymo laikotarpiu planuojame organizuoti stažuotes į Austriją, Lenkiją ir Italiją. Darbo stebėjimo mobilumai truks po 7 dienas, įskaitant kelionę. Mokytojai atkreipė dėmesį, kiek daug bendruomenei, regionui davė dalyvavimas „Erasmus+“ programoje ir kiek daug dar yra puikių galimybių tobulinimuisi. Mokytojai pagal jiems individualiai sudarytą planą ir numatomus mokymosi rezultatus stebės darbą įmonėse: domėsis novatoriškų metodų ir technologijų taikymu, atliks praktines užduotis, domėsis aplinkai draugiško specialisto ugdymu, tobulins bendrąsias kompetencijas. Dalyviams sudaryta kultūrinė programa. Mokyklos darbuotojams, t.y. mokyklos vadovams, vyks bendradarbiavimo ryšių užmezgimo su įmonių vadovais susitikimai, kurie bus naudingi naujiems projektams rengti, regionų verslo aplinkai stiprinti.

Į projekto vykdymą planuojame įtraukti naują mums veiklą – kviestiniai ekspertai. Ketiname pasikviesti naujo partnerio - Italijos įmonės „New service“, kurios viena iš veiklos sričių yra virėjų ruošimas, virtuvės šefą. Įmonės atstovas 2020 m. lankėsi mūsų mokykloje ir sudomino mus galimybe bendradarbiauti. Pasirinkome itališką virtuvę, nes ji populiari visame pasaulyje, turi gilias tradicijas, atitinka sveikos mitybos principus. Norime didelį dėmesį skirti valgymo kultūrai ir aptarnavimui, kad žmonės po pandemijos noriai sugrįžtų į maitinimo įstaigas.

Norėdami aplenkti pandemijos keliamus suvaržymus, bendradarbiaudami su partneriais Austrijoje ir Lenkijoje, numatėme stažuočių datas:

mokinių mobilumas Austrijoje vyks nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. iki spalio 12 d.;

mokinių mobilumas Lenkijoje vyks nuo 2021 m. rugsėjo 21 d. iki spalio 20 d.;

mokytojų ir darbuotojų darbo stebėjimo vizitas Austrijoje vyks nuo 2021 m. rugsėjo 24 d. iki spalio 1 d.

Kitos projekto paraiškoje numatytos veiklos vyks 2022 m. kovo-birželio mėnesiais.

Rengdami paraišką, vykdydami projekte numatytas veiklas, bandome realizuoti centro mokytojų ir mokinių svajones apie tobulą mokyklą, pasiruošimą fantastiškai karjerai, todėl manome, kad viskas pasiseks, visos kliūtys bus įveiktos.