Mes turime 240 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1224
mod_vvisit_counterŠią savaitę:7806
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:110457

Nelaimės, kriminalai, gaisrai

2012 m. liepos 4 d.,trečiadienis Nr.51 (1194)

Grasino girtas sūnus

Birželio 24 d. įregistruotas Kaltanėnų seniūnijos gyventojos V.B. pareiškimas, kad sūnus, būdamas girtas, grasino, įžeidinėjo necenzūriniais keiksmais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str. 1 d.

 

Sumušė bendradarbiai

Birželio 27 d. įregistruotas Elektrėnų miesto gyventojo A.Š. protokolas - pareiškimas, kad Kaltanėnų seniūnijoje jį sumušė bendradarbiai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str. 1 d.

 

Siautėjo buvęs vyras

Birželio 28 d. įregistruotas Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK VPS PP tyrėjo tarnybinis pranešimas, kad buvęs V.R. vyras pro atvirą langą įlipo į butą ir naudodamas psichinį smurtą bandė užlaužti jai rankas. Taip pat bute išmušė lango stiklą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 1 d.

 

Vagystės

Birželio 26 d. įregistruotas Vilniaus rajono gyventojos K.V. protokolas - pareiškimas, kad iš automobilio, stovėjusio stovyklavietėje, esančioje prie Juodųjų Lakajų ežero, dingo jai priklausantis mobilaus ryšio telefonas SONY ERICSSON XPERIA X 10 ir 30 Lt. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 d.

Birželio 30 d. gautas uždarosios akcinės bendrovės vadybininko pareiškimas, kad Pabradėje dingo benzopjūklas STIHL 180 bei maisto produktai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 d.

Birželio 30 d. įregistruotas Vilniaus miesto gyventojo R.V. protokolas – pareiškimas, kad buvo įsibrauta į jam priklausančią sodybą, esančią Sarių seniūnijoje. Iš sodybos dingo: benzopjūklas „Husgvarna 254“, elektrinis kampinis šlifuoklis „BOSA“ su dėže, akumuliatorinis grąžtas „BOSA“, elektrinis grąžtas „PROTOOL“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 d.

 

Rasti lavonai

Birželio 28 d. įregistruotas Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK VPS OVP specialisto tarnybinis pranešimas, kad Magūnų seniūnijoje namuose ant lovos buvo rastas Z.L., gim. 1961 m., lavonas, be smurto žymių. Lavonas nukreiptas į VT MT Vilniaus skyrių ekspertizei. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Liepos 1 d. įregistruotas Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK VPS OVP viršininkės tarnybinis pranešimas, kad Švenčionėliuose savo namuose rastas A.M., gim. 1964 m., lavonas. Apžiūros metu smurto žymių nerasta. Lavonas nukreiptas į MRU Vilniaus TMI ekspertizei. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Liepos 1 d. įregistruotas Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK VPS OVP specialisto tarnybinis pranešimas, kad Švenčionių seniūnijoje, savo namuose, rastas J.D., gim. 1942 m. lavonas. Lavonas nukreiptas į MRU Vilniaus TMI ekspertizei. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

 

Škvalas kliudė ir Švenčionis

Škvalas Lietuvoje pirmiausia buvo užfiksuotas šeštadienį, kai atslinkęs nuo Lenkijos, rovė medžius Šilalėje.

Sekmadienį itin kliuvo Utenai. Škvalo metu virto medžiai, kurie vietomis pakibo ant elektros laidų, krito ant automobilių. Vėtra išgriovė aptvarus, nusiaubė viešojo transporto stoteles. Stiprus lietus ir vėjai siautė ir Širvintų, Kauno, Vilniaus rajonuose, Ignalinoje, Švenčionyse. Šalies ugniagesiai sekmadienį gavo 20 iškvietimų šalinti nulūžusius medžius, nuo vėtros nukentėjo apie dešimt automobilių: pranešta apie septynis Utenoje per audrą apgadintus automobilius, kelios mašinos taip apgadintos Švenčionyse. Daugiausia iškvietimų ugniagesiai gelbėtojai sulaukė iš Utenos, medžiai vėjo taip pat neatlaikė Kaune, Švenčionyse, Ignalinoje, Vilniuje. Kaune taip pat sutrikdytas elektros tiekimas. Be to, kai kur nuo vandens tvino gatvės, tačiau gyventojų prašymų išsiurbti vandens perteklių negauta.

 

Senutės užpuolikas nuteistas per keturias dienas po nusikaltimo

Birželio 25 d. Vilniaus aps. vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių r. policijos komisariate buvo gautas Adutiškio miestelio gyventojos M.V. pareiškimas. 72 metų senutė pareiškime nurodė, kad šių metų birželio 23 d. vakare, Adutiškio miestelyje, apsipirkus parduotuvėje ir grįžtant namo, ją gatvėje užpuolė nepažįstamas vaikinas, kuris, pavartojęs fizinį smurtą, pagrobė krepšį su maisto produktais.

Dėl šio įvykio Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 1 d. (tas, kas panaudodamas fizinį smurtą pagrobė svetimą turtą, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų).

Nors nukentėjusioji iškarto po įvykio į policiją nesikreipė ir apie patirtą smurtą pranešė tik po keleto dienų, Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai operatyviai nustatė ir birželio 26 d. gretimame Ignalinos rajone sulaikė ten Jonines tebešvenčiantį šio nusikaltimo padarymu įtariamą Švenčionių rajono gyventoją A.B., gim. 1986 m., kuris į policijos akiratį pakliūna jau ne pirmą kartą. Įtariamasis buvo uždarytas į areštinę, o šių metų birželio 28 dieną, prokuroras kreipėsi į Švenčionių rajono apylinkės teismą su pareiškimu dėl baudžiamosios bylos užbaigimo pagreitinto proceso tvarka ir senutę nuskriaudęs plėšikas nuosprendžio sulaukė vos po keturių dienų po įvykdyto nusikaltimo.

 

Savaitės įvykių suvestinė

Nuo 2012-06-25 iki 2012-07-02 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariate užregistruoti tokie ypatingesni įvykiai ir nusikaltimai: 3 nusikaltimai žmogaus sveikatai, 6 vagystės, 15 viešosios tvarkos pažeidimų, 2 chuliganizmo atvejai, 1 eismo įvykis, sulaikyti 4 neblaivūs vairuotojai, rasti 9 lavonai, už administracinės teisės pažeidimus nubausta 93 asmenų, 3 kartus išvykta į šeimyninius ginčus.

Parengta pagal Švenčionių RPK informaciją

Tel. 112, pasitikėjimo telefonas (8 387) 66411