Mes turime 89 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:960
mod_vvisit_counterŠią savaitę:7542
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:110193

Per parą Lietuvoje liepsnos pasiglemžė trijų žmonių gyvybes

2021 m. sausio 9 d.

Sausio 6 -7 d. gaisruose žuvo trys žmonės. Sausio 7-osios rytą  5.36 val., buvo pranešta apie gaisrą Radviliškio rajone, Pakalniškių seniūnijoje, Radiškių viensėdyje. Atvykus ugniagesiams, gyvenamasis namas jau buvo apimtas liepsnų, perdanga ir konstrukcijos suvirtusios į vidų. Kai gaisras buvo apmalšintas, ugniagesiai gaisravietėje rado apdegusį vyro kūną.

Gaisro metu name buvo vyras ir moteris. Pirminiais duomenimis, gaisras kilo užsidegus virduliui, ugnis laidais išplito į perdangą. Tuo metu gyventojai nemiegojo. Iš pradžių jie mėgino gaisrą gesinti patys, tačiau nepavykus, moteris nubėgo pagalbos ieškoti pas kaimynus, kurie ir iškvietė ugniagesius. Deja, vyras jau nebesugebėjo išeiti iš namo, jis greičiausiai užduso nuo dūmų.“ 

Žmonės priklauso socialinės rizikos grupei, kaimynų teigimu, nuolat girtaudavo.

Sausio 6-osios vakare buvo gautas pranešimas, kad Ignalinos rajone, Mielagėnų seniūnijoje, Reketiškės kaime, dega gyvenamojo namo katilinė, pradeda degti ir pats namas, o jo viduje gali būti žmogus. Atvykus ugniagesiams, medinis namas jau degė atvira liepsna. Apmalšinę ugnį ir įėję į vidų, jie rado smarkiai apdegusį moters kūną. Gaisro metu sudegė namo stogas, perdanga, išdegė katilinė, du kambariai. Ugniagesiai spėjo išnešti dujų balioną.

Sausio 7-osios naktį, 1.16 val., pranešta, kad Druskininkų savivaldybėje, Leipalingio seniūnijoje, Lipliūnų kaime, liepsnoja medinis gyvenamasis namas, o viduje gali būti žmogus. Netrukus atvykę ugniagesiai viduje rado moters kūną. Gaisro metu sukrito namo stogas ir perdanga, išdegė patalpos. Ugniagesiai iš namo išnešė du dujų balionus.

Galbūt šių abiejų nelaimių nebūtų įvykę, jeigu gyventojai savo namuose būtų įsirengę autonominius dūmų detektorius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet gaisruose jau žuvo 4 žmonės. Sausio 2 d. Trakų rajone, Lentvaryje, Geležinkelio gatvėje, atvira liepsna degė medinis mobilus namelis. Jo viduje ugniagesiai rado smarkiai apdegusį žmogaus kūną.   

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.