Mes turime 207 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:178
mod_vvisit_counterŠią savaitę:21771
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:32848

Žemės ūkio ministerija kviečia pasinaudoti parama melioracijos grioviams tvarkyti

2012 m. birželio 2 d.,šeštadienis Nr.42 (1185)

Kaip jau buvo skelbta, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius 2012-04-05 savo įsakymu Nr. 3D-249 (2012-05-04 įsakymo Nr.3D-327 redakcija) patvirtino Lietuvos kaimo plėtros 2007–2012 m. programos naujos priemonės melioracijos grioviams tvarkyti „Pelno nesiekiančios investicijos“ įgyvendinimo taisykles. Paraiškos paramai gauti renkamos nuo gegužės 7 d. iki liepos 10 d.

Įgyvendinant šią priemonę siekiama išsaugoti kraštovaizdį, užtikrinti tvarų ūkininkavimą, siekiant pagerinti sausinimo sistemų veikimą, kaimo vandentvarkos infrastruktūrą. Pasinaudojant šios priemonės parama, galima sutvarkyti apie 6 500 km arba ketvirtadalį blogos būklės melioracijos magistralinių griovių.

Priemonei įgyvendinti šiemet ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms ar kitiems ūkio subjektams numatyta leisti panaudoti net 10 mln. litų (2012–2013 m. šiai priemonei numatyta per 20 mln. Lt). Paramos gavėjai gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus.

Pagal šią priemonę kompensuojama 100 proc. tinkamų išlaidų. Didžiausia paramos suma, kurią galės gauti vienas pareiškėjas – 50 tūkst. litų.

Pagal numatytą paramos išmokėjimo tvarką priemonei taikomas išlaidų kompensavimo būdas. Tai reiškia, kad paramos gavėjas pradeda įgyvendinti projektą savo lėšomis, o paskui gali jas susigrąžinti.

Pateiktų paraiškų skaičius nuolat didėja – iki šios dienos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniams padaliniams jau pateikta apie 40 paraiškų. Aktyviai paraiškas teikia ir ruošiasi teikti Plungės, Varėnos, Lazdijų, Šiaulių, Pasvalio, Panevėžio, Radviliškio ir kt. rajonų savivaldybių žemdirbiai.

Laiko liko nedaug, todėl Žemės ūkio ministerija kviečia ir kitų rajonų savivaldybių ūkininkus, žemės ūkio bendroves paskubėti teikti paraiškas ir pasinaudoti europine parama melioracijos grioviams sutvarkyti.

Žemės ūkio ministerijos informacija