Mes turime 376 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3175
mod_vvisit_counterŠią savaitę:19376
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:95406
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:120250

Nors lauke šilta, sergamumas gripu auga

2020 m. sausio 25 d., šeštadienis, Nr.7 (1922)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per praėjusią savaitę (sausio 13 d. – 19 d.) sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) dar padidėjo. Bendras sergamumo rodiklis buvo 60,3 atvejai 10 tūkst. Lietuvos gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išliko Tauragės apskrityje, didžiausias – Kauno apskrityje.

Gripo atvejų ir toliau daugėja. Pastarąją savaitę gripas diagnozuotas 586 Lietuvos gyventojams, ankstesniąją savaitę – 380. Dėl gripo į ligonines buvo paguldyta 70 asmenų (tarp jų 54 vaikai ir 1 nėščioji). Vienas asmuo buvo gydomas intensyvios terapijos skyriuje.

Vilniaus apskrityje pirmąją metų savaitę bendras sergamumo rodiklis buvo 47,4 atv./10 tūkst. gyv., o antrąją (sausio 6-12 d.) – jau 62,1 atv./10 tūkst. gyv., iš jų – 90 gripo atvejų, trečiąją (sausio 13-19 d.) – 61,8 atv./10 tūkst. gyv.

Nors šilta žiema skatina manyti, jog bus mažesnis sergamumas gripu ir peršalimo ligomis, bet taip nėra. Juk gripu sergama ir tose šalyse, kur žiemos šiltos – Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, didžiausias sergamumas gripu Europoje šiuo metu yra Izraelyje, kur oro temperatūra siekia 20 laipsnių.

Gripu užsikrečiama nuo sergančio žmogaus, šiam kosint, čiaudint, kalbant. Pagrindiniai gripo požymiai – didelis karščiavimas, gerklės, raumenų, galvos skausmas, kosulys. Greičiausiai infekcija plinta mažose, prastai ventiliuojamose, dulkėmis užterštose patalpose, todėl žiemą jas būtina nuolat vėdinti ir valyti. Saugantis gripo taip pat labai svarbu laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo –prisidengti vienkartine servetėle, kurią būtina iš karto išmesti. Jei po ranka neturime servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į vidinę alkūnės pusę – taip rankomis virusų nepernešime ant liečiamų daiktų. Na, o kadangi oras netinkamas čiuožinėti ar slidinėti, galime pasidžiaugti šiluma ir šią žiemą daug vaikščioti – judėjimas gryname ore ypač naudingas sveikatai.

Beje, gydymo įstaigose dar yra ir nemokamų vakcinų nuo gripo, tad rizikos grupių atstovai raginami pasinaudoti šia galimybe.

Parengta pagal NVSC inf.

 
Reklaminis skydelis