Mes turime 145 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:4252
mod_vvisit_counterŠią savaitę:18187
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:160180

Pabradėje prasidėjo karinės pratybos „Geležinis Vilkas II“

2019 m. lapkričio 6 d., trečiadienis, Nr.81 (1901)

Pirmadienį, lapkričio 4 d., Pabradės poligone prasidėjo didžiulės karinės pratybos, kuriose dalyvaus 4 tūkst. karių iš Lietuvos ir dešimties NATO valstybių.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, per tarptautinius mokymus „Geležinis Vilkas II“ bus treniruojamasi planuoti ir atlikti puolimo bei gynybos operacijas. Pabradės poligone ir aplinkinėse civilinėse vietovėse organizuojamose pratybose bus naudojamas principas „pajėgos prieš pajėgas“, kuomet dalyvaujantys vienetai mūšio lauke „kovoja“ vieni prieš kitus.

Į poligoną iš nuolatinės dislokacijos vietų Alytuje ir Rukloje kariai ir karinė technika pradėjo judėti sekmadienį, intensyviausias judėjimas į mokymų vietą buvo pirmadienį ir antradienį. Pirmadienį nuo ryto karinė technika judėjo maršrutais Rukla-Vievis-Maišiagala-Pabradė ir Rukla-Ukmergė-Maišiagala-Pabradė. Mažesnės kolonos į poligoną vyko iš Kauno ir Radviliškio. Antradienį didžioji mokymų dalyvių dalis į gen. S. Žukausko poligoną vyko iš Alytaus, mažesnė dalis – iš Ruklos. Pagrindinis pratybų „Geležinis vilkas 2019-II“ etapas truks iki lapkričio 18 dienos, technikos grįžimas į nuolatinės dislokacijos vietas planuojamas lapkričio 18-22 dienomis. Visos kolonos lydimos Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų.

Mokymų metu Pabradės poligone ir jo apylinkėse važinės karinė technika, bus naudojami imitaciniai šaudmenys ir pirotechnika. Iš viso pratybose dalyvaus beveik tūkstantis karinės technikos vienetų – tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto.

Lapkričio 9 d. nuo 11 val. kariškiai demonstruos karinę techniką, amuniciją ir bendraus su visuomene Švenčionių m. aikštėje prieš bažnyčią.

Mūsų inf.