Mes turime 521 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:9392
mod_vvisit_counterŠią savaitę:15802
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:97551
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:116150

Seimas pritarė vaiko pinigų padidinimui iki 50 eurų

2018 m. gruodžio 12 d., trečiadienis Nr.92 (1816)

Seimas pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisoms, kuriomis išmoka kiekvienam vaikui nuo 2019 metų sieks 50 eurų, o gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams prie vaiko pinigų bus mokama papildoma 20 eurų dydžio išmoka. Tai reiškia, kad gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams išmoka kiekvienam vaikui sieks po 70 eurų.

Gausia laikoma tokia šeima, kuri augina 3 ir daugiau vaikų, nepasiturinčia – kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 183 eurai, bet į pajamas neįskaičiuojami vaiko pinigai ir 15-35 proc. su darbo santykiais susijusių pajamų priklausomai nuo šeimos sudėties.

Seimas taip pat pritarė pataisai, kad neįgalumą turintiems vaikams universali išmoka siektų 69,92 eurų, o gausios ar nepasiturinčios šeimos neįgaliam vaikui būtų mokama 20 eurų papildoma išmoka.

Vaiko pinigai mokami visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų. Išmoka vaikui gali būti mokama ir iki 21 metų, jeigu  vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir besimokančius profesinio mokymo įstaigose, jeigu į mokymąsi įtraukta bendrojo ugdymo programa.

Įstatyme taip pat įtvirtinama, kad jei 16 metų sulaukęs nepilnametis teismo tvarka pripažįstamas emancipuotu ar jeigu sudaro santuoką, tokiu atveju jis galėtų pats gauti išmoką vaikui. Pilnametis asmuo iki 21 metų amžiaus, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, irgi turi teisę pats gauti vaiko pinigus.