Mes turime 297 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2513
mod_vvisit_counterŠią savaitę:12700
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:88730
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:120250

Nelaimės. Kriminalai. Gaisrai.

2018 m. liepos 25 d., trečiadienis Nr.54 (1778)

Savaitgalį – skaudžios nelaimės vandenyje

Šeštadienį negyvi žmonės ištraukti Kaune, Panevėžyje, taip pat Biržų rajono Šukionių kaime ir Vilniaus rajono Kapitulščiznos kaime. Sekmadienį skenduoliai traukti iš vandens telkinių Biržų rajono Nemunėlio Radviliškio miestelyje ir Kelmės rajono Kakoniškės kaime.

Kaune iš Nemuno ties Karaliaus Mindaugo prospektu šeštadienį apie 11 val. ištrauktas 1950 metais gimusios moters kūnas. Šeštadienio rytą negyvas nenustatytos tapatybės vyras ištrauktas iš Senvagės tvenkinio, o vakare negyvo vyro kūnas rastas tvenkinyje Biržų rajono Šukionių kaime. Pasak ugniagesių gelbėtojų, Šukionių kaime, Sodžiaus gatvėje, nuskendo 1965 metais gimęs vyras. Šeštadienio vakarą Kapitulščiznos kaime iš tvenkinio ištrauktas 1999 metais gimusio jaunuolio kūnas.

Dar vienas jaunas vyras nuskendo Biržų rajone, Nemunėlio Radviliškio miestelyje, Nemunėlio upėje. 1998 metais gimusio jaunuolio kūnas iš vandens ištrauktas sekmadienį. Kelmės rajone nuskendo 1971 metais gimęs vyras – nelaimė Kakoniškės kaime įvyko sekmadienį apie 17 valandą. Vyrą dar bandė gaivinti medikai, bet jis mirė.

 

Žmonai į galvą – arbūzu

Alytaus apskrities policija pranešė apie namuose ketvirtadienį (liepos 19 d.) maždaug 21 val. kilusį sutuoktinių kivirčą, kai vyras paėmė nuo stalo pusę arbūzo ir juo žmonai trenkė į pakaušį. Po kurio laiko jis pasiėmė šluotą ir ja sutuoktinei į įvairias kūno vietas trenkė ne mažiau nei 10 kartų. Moteriai medikų pagalbos neprireikė. Smurtautojas uždarytas į areštinę.

 

Švenčionėliuose iš automobilio iškritusiai merginai pervažiuota ranka

Ketvirtadienio (liepos 19 d.) vakarą nelaimė įvyko Švenčionėliuose. Iš saulutes stovėjimo aikštelėje „paišiusio“ vairuotojo automobilio „Opel Vectra“ iškrito mergina, jai buvo pervažiuota ranka.

Kaip praneša policija, incidentas įvyko maždaug 21 val. 30 min. jaunimo pamėgtoje automobilių stovėjimo aikštelėje netoli geležinkelio stoties. 1988 m. gimęs „Opel Vectra“ vairuotojas automobilių stovėjimo aikštelėje „paišė“ saulutes. Atsidarius chuliganiškai vairuojamo automobilio galinėms durelėms, pro jas iškrito 1997 m. gimusi mergina. Priekinis „Opel“ ratas pervažiavo jai ranką. Nukentėjusiajai ligoninėje nustatyta plaštakos lūžis. Vairuotojas, įtariama, neblaivus, iš įvykio vietos pabėgo.

 

Pasitikrinkime, ar nuo liepos 25-osios galėsite naudotis savo mobiliaisiais įrenginiais

Jau kitą savaitę, liepos 25 d., Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovės policijos prašymu pradės blokuoti mobiliojo ryšio įrenginius, kurie buvo pavogti, pamesti ar neteisėtai įsigyti Lietuvoje arba užsienyje. Tai – tarptautinės iniciatyvos dalis, kurios metu, siekiant kovoti su telefonų vagystėmis, klastotėmis ir kitais nusikaltimais, bus blokuojami tokių įrenginių IMEI kodai. Ypač suklusti turėtų tie, kas šiomis liepos dienomis planuoja atostogauti, nes jų telefonai, planšetiniai kompiuteriai ar kiti įrenginiai atostogų metu gali likti be ryšio. Iki įrenginių blokavimo likus mažiau nei savaitei, Lietuvos policija primena, kaip pasitikrinti, ar turimas prietaisas bus užblokuotas ir ką su juo reikėtų daryti.

Pasak Lietuvos policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovo Ramūno Matonio, telefonų, planšečių ar kitų įrenginių IMEI kodai bus blokuojami ne tik Lietuvoje, tačiau ir daugelyje užsienio šalių. Šiuo metu blokuotinų įrenginių IMEI numeriais per tarptautinę ryšio operatorius vienijančią asociaciją GSMA keičiasi daugiau nei 140 ryšio operatorių visame pasaulyje.

„Mobiliojo ryšio įrenginys gali būti užblokuotas dėl kelių priežasčių: įrenginys prieš tai buvo pavogtas, pamestas arba jei naudojantis šiuo įrenginiu kitoje šalyje buvo įsiskolinta už mobiliojo ryšio paslaugas. Negrįžtamai užblokuoti bus prieš tai pavogti arba pamesti telefonai, todėl jei pastebėjote, kad jūsų telefonas užblokuotas, prašome visų gyventojų atnešti jį į artimiausią policijos komisariatą“, – teigia policijos atstovas.

Pasak R.Matonio, budrūs turi išlikti ne tik mobiliųjų telefonų savininkai, bet ir planšetinius kompiuterius iš antrų rankų pirkę ar ketinantys tai padaryti vartotojai.

„Jeigu liepos 25 dieną paaiškės, kad jūsų naudota planšetė buvo vogta, ji taip pat bus užblokuota ir neveiks, todėl svarbu patikrinti ir jos IMEI kodą. Jį galite sužinoti keliais būdais: pasižiūrėję ant įrenginio pakuotės dėžutės arba naudodami planšetės nustatymus“, – akcentuoja R. Matonis.

Jis primena, kad nepasitikrinus mobiliojo įrenginio IMEI kodo, tai gali apsunkinti kasdienį gyvenimą.

„Paprastas pavyzdys: išsiruošiate atostogų, tačiau jų metu paaiškėja, kad negalite skambinti, rašyti SMS žinučių, naudotis mobiliuoju internetu. O jūsų planšetė taip pat neveikia, nes pasirodo, kad šie įrenginiai – vogti arba pamesti, todėl buvo užblokuoti. Kadangi blokuotinų įrenginių IMEI numeriais per tarptautinę ryšio operatorius vienijančią asociaciją GSMA keičiasi daugiau nei 140 ryšio operatorių visame pasaulyje, tokių įrenginių užblokavimo nepavyks išvengti netgi atsidūrus kitoje šalyje. Todėl jei tik turite įtarimų dėl savo įrenginių kilmės, iki liepos 25 dienos dar tikrai galite spėti patikrinti jų IMEI kodus“, – pataria R. Matonis.

Preliminariais duomenimis, bus užblokuota maždaug 10 tūkst. įrenginių, kurių IMEI kodai yra įtraukti į tarptautinę ryšio operatorius vienijančios asociacijos GSMA sistemą.

Priminimai, naudojantiems mobiliuosius įrenginius su IMEI kodu:

1. Mobiliojo prietaiso IMEI kodą galima sužinoti keliais būdais:

1) Surinkę kombinaciją *#06# sužinosite savo mobiliojo ryšio prietaiso IMEI kodą. Taip pat IMEI kodą galite sužinoti pažiūrėję ant prietaiso pakuotės ar lipduko po telefono baterija.

2) Kameros ar maršrutizatoriaus IMEI kodą pamatysite pasižiūrėję ant įtaisų korpuso.

3) Savitarnos portale www.manoimei.lt įvedę IMEI kodą galėsite sužinoti, ar įrenginys nėra įtrauktas į juodąjį sąrašą

2. IMEI kodą būtinai turėtų patikrinti mobiliuosius įrenginius radę, įsigiję iš antrų rankų ar pirkę įrenginį užsienyje ir negavę oficialių pirkimo dokumentų.

Pasitikrinti telefono, planšetės ar kito mobiliojo ryšio IMEI kodą verta, jei:

Pirkote įrenginį iš „antrų rankų“, pavyzdžiui, per skelbimus laikraštyje ar internete.

Naudojate įrenginį, parvežtą iš užsienio, tačiau nežinote kur jis buvo įsigytas.

Įrenginį pirkote iš neoficialių gamintojo partnerių arba be oficialių pirkimo dokumentų.

Naudojate įrenginį, kurį radote ir nežinote tikrųjų jo savininkų.

Naudojate įrenginį, kuris užsienyje buvo naudotas su kitos šalies operatoriaus kortele ir toje šalyje nebuvo atsiskaityta už visas suteiktas ryšio paslaugas.

 

Pirmojo pusmečio avaringumo apžvalga: avaringiausias – gegužės mėnuo, daugiausia žmonių žuvo sausį

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per pirmąjį šių metų pusmetį šalies keliuose žuvo 82 eismo dalyviai. Įvykus 1 493 eismo įvykiams, buvo sužeisti 1 754 žmonės. Daugiausia žmonių – 25 šiais metais žuvo sausio mėnesį.

Visuomenės dėmesys tragiškiems metų pradžios eismo įvykiams ir kartais nevienareikšmiškai vertinamos policijos prevencinės priemonės, tokios kaip žvakių dalijimas nedrausmingiems pėstiesiems ir vairuotojams, nepraleidžiantiems pėsčiųjų, prisidėjo prie saugesnės eismo situacijos vasario mėnesį.

Mažiausiai eismo įvykių įvyko būtent per trumpiausią metų mėnesį: užfiksuota 150 eismo įvykių, kuriuose sužeistas 171 žmogus, 10 eismo dalyvių žuvo.

Pavasarį eismo įvykių ir juose nukentėjusių žmonių skaičius didėjo, o daugiausia eismo įvykių – 351, policijos pareigūnai užregistravo šių metų gegužę, kuomet keliuose žuvo 16 žmonių ir 405 buvo sužeisti.

Tarp žuvusiųjų pirmojo pusmečio eismo įvykiuose daugiausia pėsčiųjų – 34 (41,5 proc.), 24 iš jų žuvo tamsiuoju paros metu. Beveik kas trečias pėsčiasis žuvo partrenktas pėsčiųjų perėjoje.

Trečdalis žuvusiųjų, 24 eismo dalyviai, buvo automobilių vairuotojai, 14 žuvusiųjų – keleiviai. Tarp žuvusiųjų – 7 motociklų vairuotojai (po 2 šiuos eismo dalyvius žuvo balandį ir birželį, 3 – gegužę) ir 3 dviračių vairuotojai.

Beveik kas antras eismo įvykis, kuriame žuvo žmonės, ir beveik kas penktas, kuriuose eismo dalyviai sužeisti, įvyko tamsiuoju paros metu.

Policijos departamento inf.

 
Reklaminis skydelis