Mes turime 302 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2030
mod_vvisit_counterŠią savaitę:2030
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:83002

Kada atsinaujins daugiabučių kiemai?

2017 m. vasario 8 d., trečiadienis, Nr.11 (1640)

2014-aisiais parengtų daugiabučių kiemų tvarkymo projektų seriją užbaigia Pabradė, bet su klaidų šleifu.

Pagaliau turėtų prasidėti Švenčionių, Švenčionėlių ir Pabradės miestų daugiabučių kvartalų teritorijų (paprasčiau - kiemų) kompleksinio tvarkymo projektai. Pradėti rengti dar 2014 metais projektai, vieno jų net sprendiniai jau buvo aptarti su visuomene, nesuprantamai ilgai pragulėję valdininkų stalčiuose, pagaliau ištraukti. Jeigu neįstrigs pažeidimų labirintuose viešieji pirkimai, kurie savivaldybei labai jau „nesiseka“, po keleto mėnesių kiemai turėtų keistis į gerą. Švenčionių ir Švenčionėlių projektai gerokai pažengę, o štai Pabradės atsilieka.

Sausio pradžioje CPVA jau pranešė savivaldybei apie tai, kad projektui „Kompleksinis Švenčionių m. daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo, esančio tarp Taikos ir Švenčionėlių g. sutvarkymas“ skirtas finansavimas 866 146 Eur. Švenčionėlių g. nuosavų namų gyventojai, prašę vesti vandenį ir nuotekas ir jiems, bet gavę oficialų atsakymą: „Nėra pinigų“, nežino kuo ir tikėti – mat pas juos ėmė lankytis seniūnijos darbuotojai su pasiūlymais prisijungti.

Į ES struktūrinių fondų priemonės „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“ Vilniaus regiono projektų sąrašą įtrauktas projektas „Kompleksinis Švenčionėlių m. daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo, esančio tarp Žemutinės ir Žilvičių g., sutvarkymas.“ Dėl šio projekto finansavimo galutinis sprendimas bus priimtas atlikus projekto vertinimą. CPVA paragino valdininkus teikti paraišką, galutinis terminas - kovo 31 d.

Šiuo metu Regioninės plėtros departamento prie VRM Vilniaus apskrities skyrius atlieka Švenčionių r. savivaldybės 2016 m. gruodžio 29 d. pateikto projektinio pasiūlymo Nr.51PP1-2 „Kompleksinis Pabradės miesto daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo, esančio Vilniaus g., sutvarkymas“ vertinimą ir aptiko privelta klaidų – net neatnaujinti statistiniai duomenys, nors buvo praėję vos ne dveji metai. Atrodo, kaip rado, taip ir pateikė, nesivarginę atnaujinti, o jeigu atnaujino, tai atmestinai.

Vertinimo rezultatai rodo, kad savivaldybės pateiktas projektinis pasiūlymas ir investicinis projektas neatitinka eilės Tvarkos aprašo reikalavimų. Neatitikimų išvardinta nemažai – 11. Net projekto finansavimo suma projektiniame pasiūlyme netiksli ir neatitinka sumos investiciniame plane. Tarp taisytinų trūkumų vardinama pateikta informacija, neatitinkanti 2015 m. spalio 21 d. VRM ministro įsakymu patvirtintų reikalavimų, galimai pasenusi ir neatnaujinta. Vertintojai tiesiai nurodo, kad investicinio projekto dalyje „Poveikio mastas“ naudojami pasenę 2015 metų pradžios statistiniai duomenys (tada savivaldybės vadovai dar buvo kiti). Taip pat rimta pastaba, kad kitų paslaugų ir išlaidų suma nėra investiciniame projekte pagrįsta pagal tris finansavimo šaltinius. Yra ir daugiau finansinių neatitikimų: veiklos išlaidose pateikta informacija nesutampa su investicinio plano skaičiuoklės pateikiama informacija, kapitalo finansinių rodiklių reikšmės neatitinka investicinio plano skaičiuoklėje pateiktos informacijos ir etc.

Departamentas prašo pagrįsti, kodėl yra atsisakoma įrengti multifunkcines aktyvaus laisvalaikio aikšteles, o vietoj jų norima įrengti antrą vaikų žaidimų aikštelę ir planuojamas didesnis automobilių stovėjimo aikštelių ir želdynų plotas.

Beje, dėl automobilių aikštelių, 2014 metų pabaigoje, tardamiesi su visuomene projektuotojai siūlė iškelti automobilių stovėjimo aikšteles iš kiemų į greta esančias teritorijas (mažuose miestuose tinkamą vietą galima surasti), kad nebūtų teršiamas oras kiemuose. Juk numatomos poilsio zonos, vaikų žaidimų aikštelės.

Klaidų taisymui savivaldybei laiko duota nedaug – iki vasario 15 d.

Irena PAULIUKEVIČIENĖ