Mes turime 362 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:5691
mod_vvisit_counterŠią savaitę:5691
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:140966

Rajono mokytojai – susitikime su premjeru ir ministre

2017 m. sausio 28 d., šeštadienis, Nr.8 (1637)

Sausio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Švenčionių rajono susivienijimo atstovai – S.Veličkienė, R.Šidlauskienė, R.Skripskaitė Li, S.Novikova, E.Maslianikas ir J.Dindienė dalyvavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) inicijuotame Lietuvos mokytojų susitikime su premjeru S.Skverneliu bei švietimo ir mokslo ministre J.Petrauskiene. LŠDPS pirmininkas A.Navickas pradėjo susitikimą akcentuodamas, kad svarbu kalbėtis viena kalba ir tėvams, ir mokyklų vadovams, ir mokytojams, kad ir esant skirtingiems interesams būtina rasti sutarimą ir aiškiai numatyti, ko norime pasiekti. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko pirmasis ministerijos ir profesinių sąjungų atstovų susitikimas, tačiau galutinai dar niekas nesutarta, buvo tik pasikeista nuomonėmis.

Premjeras S.Skvernelis konstatavo, kad situacija prasta daugelyje valstybės sričių, todėl nėra nė vienos, kurią galima atidėti. Būtinas kompleksinis problemų sprendimas. Todėl jis manąs, kad dialogas labai prasmingas, jei bendruomenės kalba faktais, pateikia logiškų, argumentuotų pasiūlymų ir sprendimų. S.Skvernelis pagyrė streikavusius pedagogus, pavadinęs juos narsiais ir pilietiškais, išdrįsusiais parodyti visuomenei, kad švietimo sistema serga.

Švietimo ir mokslo ministrė J.Petrauskienė taip pat pabrėžė konstruktyvaus dialogo svarbą, kvietė išsakyti savo siūlymus, teikti savo „matymus“, o ne kritiką. Ji pristatė etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio alternatyvius variantus, atsakė į pedagogų bendruomenės klausimus.

Mokytojai kviečiami aktyviai įsitraukti į diskusiją dėl etatinio apmokėjimo modelio alternatyvų, kad būtų sutarta dėl tokio modelio, kuris tiktų visiems.

LŠDPS Švenčionių r. susivienijimo informacija