mod_vvisit_counterŠį mėnesį:90777
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:120250

Graplingo imtynių kovos Švenčionyse

2015 m. lapkričio 4 d. trečiadienis, Nr.82 (1518)

Į atvirą Švenčionių rajono moksleivių graplingo imtynių čempionatą suvažiavo jaunieji sportininkai iš Vilniaus, Jonavos, Pakruojo, Šakių, Ukmergės ir, žinoma, Švenčionių sporto klubų. Kovotojų, norinčių išbandyti save kovose dėl nugalėtojų vardo, įvairiose svorio kategorijose ir amžiaus grupėse pagal varžybų protokolą susirinko beveik septynios dešimtys. Dėl nugalėtojo vardo kovojo ir 13 Švenčionių sporto klubo „Liūto narvas“ sportininkų, treniruojamų Dainiaus Buroko.

Per varžybų atidarymą sportininkus sveikino Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, varžybų organizatorius ir vyriausias teisėjas Dainius Burokas ir Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas, kuris ir paskelbė varžybų pradžią.

Amžiaus grupėje U-12 (vaikai, gimę 2003 m. ir jaunesni) svorio kategorijoje iki 30 kg nugalėjo Matas Jaroševičius, o svorio kategorijoje iki 33 kg – Emilis Koganovičius. Abu sportininkai yra iš Vilniaus sporto klubo „Smauglys“, treneris S.Grečicho. Svorio kategorijoje iki 36 kg nugalėjo sporto klubo „Liūto narvas“ sportininkas Kasparas Masevičius, o antrą vietą užėmė to paties klubo auklėtinis Maksimas Dalgeda. Abu sportininkus treniruoja D.Burokas. Svorio kategorijoje iki 42 kg nugalėjo Deimantas Gavrilovas, o virš 42 kg – Lukas Kirka. Abu sportininkai priklauso „Liūto narvo“ sporto klubui, treneris D.Burokas.

Amžiaus grupėje U-14 (vaikinai gimę 2001-2002 m.) svorio kategorijoje iki 42 kg dvi pirmas vietas iškovojo „Liūto narvo“ imtynininkai. Nugalėjo Lukas Muchlia, antras buvo Aurimas Dalgeda, treneris D.Burokas. Svorio kategorijoje iki 56 kg nugalėjo Vilius Sasnauskas (Vilniaus „Smauglys“, treneris R.Piepolis), o antrą vietą užėmė „Liūto narvo“ sportininkas Natas Burokas (treneris D.Burokas). Svorio kategorijoje iki 60 kg nugalėjo Aronas Klimašauskas (Šakių „Audra“, treneris K.Smirnovas). Šio klubo imtynininkas Marius Juočiūnas nugalėjo ir svorio kategorijoje virš 60 kg.

Amžiaus grupėje U-16 (vaikinai, gimę 1999-2000) svorio kategorijoje iki 56 kg nugalėjo Rokas Kašėta (Vilniaus „Arėjas“, treneris E.Rudas). Svorio kategorijoje iki 60 kg čempionu tapo gytis Povilaitis (Šalių „Audra“, treneris K.Smirnovas). Svorio kategorijoje iki 68 kg nugalėjo Švenčionių sporto klubo „Liūto narvas“ atstovas Sergejus Ivanovas, treneris D.Burokas. Svorio kategorijoje iki 72 kg nugalėjo Jokūbas Paičius (Vilniaus „Smauglys“), Šio klubo sportininkas Deivid Matusevič nugalėjo ir svorio kategorijoje virš 72 kg. Abu sportininkus treniruoja R.Piepolis.

Amžiaus grupėje U-18 (vaikinai, gimę 1997-1998 m.) svorio kategorijoje iki 60 kg pergalę šventė Ernestas Sakas (Ukmergės „UDK“, treneris A.Sakas). Svorio kategorijoje iki 68 kg nugalėjo Ainis Vaščiūnas, o svorio kategorijoje iki 72 kg – Lukas Latauskas. Abu sportininkai iš Vilniaus sporto klubo „Smauglys“, treneris R.Piepolis. Svorio kategorijoje iki 80 kg nugalėjo Ukmergės „UDK“ atstovas Paulius Keraitis, treneris E.Simonaitis, o svorio kategorijoje virš 80 kg nugalėjo Danielius Greblūnas (Vilniaus „Smauglys“, treneris R.Piepolis).

Įdomiai ir intriguojančiai vyko kovos dėl absoliutaus nugalėtojo vardo ir Švenčionių r. mero taurės. Visas tris prizines vietas iškovojo Vilniaus sporto klubo „Smauglys“ sportininkai Alvydas Paulikevičius (pirmas ir mero taurė), Gustas Kozlovas (antras) ir Deivid Matusevič (trečias). Visus treniruoja R.Piepolis. Norėčiau paminėti ir Švenčionių PUC aerobikos grupę „Liūtės“ (vadovė Irina Burokienė), kurios šoko per varžybų atidarymą.

Dar vienas sporto turnyras Švenčionyse baigėsi, bet prasidedantis sporto sezonas žada būti įdomus, o tie sportininkai, kuriems nepasisekė Švenčionyse, turės progą atsirevanšuoti kitame turnyre. Juolab, kad jauniems sportininkams, o tokie ir kovojo Švenčionyse, Švenčionių progimnazijos sporto salėje, viskas dar prieš akis. Bus ir pergalių, ir pralaimėjimų, o juk svarbiausia, kad tokiose kovose grūdinamas charakteris.