Mes turime 172 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2615
mod_vvisit_counterŠią savaitę:21300
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:163293

Pagalba širdžiai

2015 m. liepos 18 d. šeštadienis, Nr.52 (1488)

Bus įgyvendinama specializuota širdies ir kraujagyslių ligų rizikos asmenų sveikatos stiprinimo programa 40-55 m. amžiaus vyrams ir 50-65 m. amžiaus moterims.

Programos dalyviai susipažins su širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, jų įtaka sveikatai, mitybos reikšme širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui bei prevencijai (sveikos mitybos įtaka, sveikos mitybos principais, antsvorio ir nutukimo mažinimo būdais, individualių mitybos planų sudarymo principais ir kt.).

Programoje apžvelgiama fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų pasireiškimui: fizinio pajėgumo vertinimas, tinkamo fizinio aktyvumo ir jo krūvio pasirinkimas, streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui, mokoma streso valdymo technikų, darbo ir poilsio planavimo.

Programos metu praktinius užsiėmimus ves gydytojas kardiologas (arba šeimos gydytojas), dietologas, kineziterapeutas, psichologas, sporto srities specialistas, visuomenės sveikatos specialistai.

 

Programa nemokama
Norintys dalyvauti programoje, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Asmenys, kurie pagal amžių nepatenka į programą, bet turi širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių (antsvorį, per aukštą kraujospūdį, padidintą cholesterolio kiekį, diabetą ir pan.) ir nori keisti savo gyvenimo būdą, į programą (be šeimos gydytojo nukreipimo) gali registruotis tel. (8 387) 206 08. Dalyvių skaičius ribotas!

Užsiėmimai vyks Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure arba kitame rajono mieste, kuriame susirinks grupė norinčiųjų dalyvauti asmenų.

Programos koordinatorius ir kontaktinis asmuo Virginija Mikštaitė-Avinienė, tel. (8 387) 206 08, el.p. stebesena.svencionys@gmail.com.