Mes turime 202 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3587
mod_vvisit_counterŠią savaitę:17522
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:159515

Smagi Atvelykio šventė Pašaminėje

2015 m. balandžio 22 d. trečiadienis, Nr.41 (1465)

Pašaminėje klubo vedėja Dalė Basiūnienė ir bibliotekininkė Loreta Jusienė Atvelykio proga surengė smagų ir jaukų suėjimą su vaišėmis, margučių ridenimu, dainomis ir muzika.

Kokios būdavo Atvelykio dar vadinamo Vaikų Velykėlėmis tradicijos, papasakojo su kraitele margučių ir zuikučių palyda atvykusi Velykų Bobutė. Buvo renkamas gražiausias, stipriausias margutis, vaikai rideno kiaušinius, visi ant popieriaus piešė savo mėgstamus margučių raštus, iš kurių buvo išrinkti gražiausi, minė mįsles, deklamavo eilėraščius. Visiems pakako prizų ir siurprizų, dovanėlių, šventę lydėjo gera nuotaika. O kai užgrojo „Vidutinės kavalierių“ kapela (vadovas Tomas Jurkuvėnas), pačios kojos kilnoti ėmėsi. Šiuos šaunius muzikantus pristatė ir gausiai į šventę susirinkusius pašaminiškius pasveikino Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Olechnovič. Smagi liaudiška muzika ir sodriais vyriškais balsais traukiamos dainos sukūrė tikrai šventišką atmosfera. Visuotinių linksmybių nuotaikos pagautas pašaminiškis Kostas Jurėnas taip pat paėmė armoniką į rankas ir išvinguriavo keliolika melodijų – geram muzikantui ir daug repeticijų nereikia, atmintyje visos natos įrašytos.

Irena POŽĖLIENĖ