Mes turime 105 svečius online

Apsilankymų šiandien:463
Apsilankymų vakar:1246
Apsilankymų šį mėn.:7977
Apsilankymų iš viso:1565633

Šalyje per parą ugniagesiai gaisruose išgelbėjo keturis žmones

2014 m. balandžio 19 d. šeštadienis Nr. 30 (1368)

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gaisruose išgelbėjo keturių žmonių gyvybes. Vakar apie 3.00 val. nakties Švenčionyse iš atvira liepsna degančio buto buvo išvesti du vyrai. Vienam iš jų prireikė medikų pagalbos. Iš viso iš daugiabučio namo teko evakuoti apie 30 žmonių. Apie 10 val. Palangoje, Medvalakio gatvėje, daugiabučio namo bute buvo rasta dūmais apsinuodijusi ir sąmonės netekusi, 1954 metais gimusi moteris. Ji buvo perduota medikams. O apie 23 val. Klaipėdoje, Gluosnių skersgatvyje, gesinant gaisrą apleistame pastate, buvo rastas ten miegantis benamis, kurį ugniagesiai išvedė į lauką.

Visi šie gaisrai kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi.Statistika liudija, jog per 50 proc. gaisrų kyla dėl žmonių, neatsakingai besielgiančių su ugnimi, kaltės. Svarbiausia tokio lengvabūdiškumo priežastis – žmonių sąmonėje susiformavusi nuomonė, kad gaisrai kyla labai retai. Žmonės paprastai mano, kad nelaimės juos aplenks. Deja, šiemet šalyje iš viso jau kilo 5439 gaisrai. Pernai per tą patį laikotarpį – beveik 2,5 tūkst. mažiau (3047 gaisrai). Daugiau nei pusės šiemet kilusių gaisrų priežastis – neatsargus žmogaus elgesys. Dėl šios priežasties per beveik keturis šių metų mėnesius žuvo jau 10 žmonių, dar 24 gyventojai buvo traumuoti.

Daugelio gaisrų padariniai nebūtų tokie skaudūs, jeigu gyventojai namuose būtų įsirengę autonominius dūmų signalizatorius. Tai viena efektyviausių žmonių informavimo apie gaisrą priemonių, garsiniu signalu įspėjanti gyventojus apie gaisro pavojų. Kaip rodo kitų šalių patirtis, gyvenamosios paskirties pastatuose, kuriuose nėra šių signalizatorių, rizika žūti nuo gaisro yra dvigubai didesnė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų sutvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų signalizatorius ir atsargiau elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, nepalikti  neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais. Kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.