Mes turime 267 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:4010
mod_vvisit_counterŠią savaitę:16569
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:97541

Žemdirbiams prasideda deklaravimas

2014 m. balandžio 9 d. trečiadienis Nr. 27 (1365)

Dalyvaujantiems su plotu susijusiose KPP priemonėse numatomos naujovės

Nuo šių metų balandžio 14 d. iki birželio 15 d. pareiškėjai gali deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus žemės plotus bei teikti paraiškas pagal kai kurias su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemones. Paramos gavėjai, dalyvaujantys KPP priemonėje „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“, turėtų atkreipti dėmesį į šiemet numatomas naujoves.

 

Naujų paraiškų nepriims

Paramos gavėjai pagal priemonę „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ prisiima laikytis numatytų įsipareigojimų ne mažiau kaip penkerius kalendorinius metus nuo paraiškos pateikimo dienos ir privalo kasmet teikti paraišką pagal atitinkamą programą ar veiklą.

 Šiemet paraiškos pagal priemonę „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ su tuo pačiu įsipareigotu plotu renkamos iš pareiškėjų, jau vykdančių tęstinius įsipareigojimus. Paraiškas gali teikti ir priemonės dalyviai, kuriems pasibaigė penkerių arba šešerių metų įsipareigojimų laikotarpis. Jie šiuos prisiimtus įsipareigojimus gali pratęsti 1 metams.

 Paraiškos su tuo pačiu įsipareigotu plotu bus renkamos ir iš pareiškėjų, kuriems pasibaigė septynerių metų įsipareigojimų laikotarpis. Šie pareiškėjai gali prisiimti naujus įsipareigojimus 5 metams, taikant persvarstymo sąlygą, jog prisiimti įsipareigojimai bus peržiūrėti nuo 2015 m. prasidėjus naujam finansavimo laikotarpiui.

 Pažymėtina, kad pareiškėjai, kurie nedalyvavo priemonėje iki šiol, naujai paraiškų teikti negalės. Svarbu ir tai, kad pareiškėjai negalės didinti savo įsipareigoto ploto iki 2 ha paramos paraiškoje nurodyto bendro ploto, kaip buvo numatyta ankstesnėse priemonės įgyvendinimo taisyklėse. Tiesa, sumažinti dėl pateisinamos priežasties plotą galima, tačiau ne daugiau kaip 3 proc.

 

Melioracijos griovių plotai – be apsauginės juostos

Esama naujovių ir dalyvaujantiems priemonėje „Pelno nesiekiančios investicijos“. Dalyvaujantys priemonėje „Pelno nesiekiančios investicijos“ ir baigę įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus pagal minėtą priemonę, turi teikti paraiškas ir toliau tęsti įsipareigojimus (5 metų laikotarpiui) pagal priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ veiklą „Melioracijos griovių tvarkymas“. Svarbu tai, kad šie pareiškėjai deklaruotų melioracijos griovių plotus be 1 metro apsauginės juostos. Melioracijos griovio 1 m pločio daugiamečių žolių apsauginė juosta, kurią galima arti tik persėjus žolę, nėra įskaičiuojama į prašomos paramos plotą.

Pagal visą programinį laikotarpį pagal priemonę „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ išmokėta beveik 1 milijonas litų paramos, parama pasinaudojo daugiau kaip 81 tūkstantis pareiškėjų.

Pagal NMA inf.