mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:88510
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:120250

Aukštaitijos taurė liko Švenčionyse

2012 m. gegužės 5 d.,šeštadienis Nr.34 (1177)

Balandžio 28 d. Švenčionyse kultūros centre vyko tradicinis „Aukštaitijos taurė – 2012“ štangos spaudimo gulomis turnyras. Nors pačių stipriausių Lietuvos galiūnų šį kartą ir nepamatėme, bet žiūrovai atėję į stipruolių varžybas pamatė ir triumfo, ir nusivylimo akimirkų, nes buvo ir rekordinių rezultatų, ir neįveiktų pradinių svorių. Džiugina, kad komandines varžybas vėl laimėjo jų organizatoriai – sporto klubas „Grifas“.

Moterų varžybose svorio kategorijoje iki 63 kg nugalėjo Joniškio sporto klubo „Varūna“ sportininkė Edita Jakobsevičienė, išspaudusi 80 kg svorio štangą, „Grifo“ atstovė Brigita Padelytė, išspaudusi 42,5 kg, liko antra. Svorio kategorijoje virš 63 kg nugalėjo sporto klubo „Rožynas“ atstovė Ingrida Misukevičienė, išspaudusi 90 kg sveriančią štangą.

Vyrų varžybos prasidėjo gražia mūsų sportininkų pergale, nes visas tris prizines vietas iškovojo mūsų rajono stipruoliai. Nugalėjo Gediminas Kepenis, išspaudęs 127,5 kg, antras liko 102,5 kg išspaudęs Lietuvos jėgos trikovės čempionas Aleksandras Titovas, o trečią vietą iškovojo Deividas Maminskas – 85 kg. Svorio kategorijoje iki 66 kg nugalėtoju tapo Vytautas Noreika (Joniškio „Varūna“). Net du kartus Lietuvos rekordą svorio kategorijoje iki 74 kg gerino Linas Kriunas (sporto klubas „Aleksatletik“, Jonava), antru bandymu išspaudęs 205,5 kg, o trečiu – 207 kg sveriančią štangą. Svorio kategorijoje iki 83 kg nugalėjo daugkartinis Lietuvos čempionas Švenčionių sporto klubo „Grifas“ vadovas ir vienas pagrindinių turnyro „Aukštaitijos taurė“ organizatorių Dainius Juodgudis, išspaudęs 182,5 kg. Šioje svorio kategorijoje trečią vietą iškovojo „Grifo“ atstovas Anatolijus Laptevas, svorio kategorijoje iki 93 kg nugalėjo Ramūnas Ažnys („Aleksatletik“), išspaudęs 202,5 kg, sveriančią štangą. Fantastišką rezultatą svorio kategorijoje iki 105 kg pasiekė Virginijus Germanas („Sportonas“), išspaudęs net 300 kg, – tai beveik tris kartus sportininko asmeninį svorį (101,5 kg) viršijantis rezultatas. Puikiai šioje svorio kategorijoje startavo ir „Grifo“ atstovas Tomas Urbanavičius, išspaudęs 210 kg, ir užėmęs III vietą. Svorio kategorijoje iki 120 kg nugalėjo kaunietis Stepas Puodžiukas, išspaudęs 220 kg, o tarp sunkiausių sportininkų svorio kategorijoje, virš 120 kg, nugalėjo Vitalijus Buzas („Varūna“), išspaudęs 250 kg.

Susumavus komandinius rezultatus, nugalėjo Švenčionių „Grifas“ – 54 taškai, antri liko Jonavos „Aleksatletik“ – 49 tšk., treti – Joniškio „Varūna“ – 36 tšk.

Pagrindiniai turnyro „Aukštaitijos taurė 2012“ organizatoriai – Švenčionių PUC ir Švenčionių sporto klubas „Grifas“.