Mes turime 83 svečius online

Apsilankymų šiandien:282
Apsilankymų vakar:586
Apsilankymų šį mėn.:10679
Apsilankymų iš viso:1551508

Lik sveika, vasara!

2017 m. rugpjūčio 30 d., trečiadienis Nr.61(1690)

Besibaigianti šių metų vasara vertinama prieštaringai. Vieni sako, kad tokios vasaros nepamenantys, o gamtininkas Selemonas Paltanavičius sako, kad tokių vasarų Lietuvoje buvo ir, matyt, bus, nes tai įprasta lietuviška vasara. Čia, kaip sakoma, prieš vėją nepapūsi, ir tiesiog mes turime sugebėti prisitaikyti prie esamų oro sąlygų. Taip, šiemet prastas miško gėrybių derlius, mėlynių beveik nebuvo, o iš grybų tik voveraitės keliauja į supirktuves. Taip, šią vasarą nemažai žmonių neužsidirbo papildomai rinkdami uogas ir grybus.

Skirtingai šią vasarą vertina ir ūkininkai. Nemažai jų daliai tenka sukti galvą, kaip nukulti javus, kai po tokių liūčių laukuose telkšo vanduo. Nevienareikšmiškai apie daržuose išaugintą derlių kalba ir lysvėse bei šiltnamiuose daržoves auginančios šeimininkės, bet ir tokią nelabai dėkingą vasarą išauga tokie milžinai, kaip Teresės Šiaudinienės šiltnamyje išaugęs, net 652,3 gramus svėręs pomidoras. Tokio vieno visai šeimai užtektų...

Baigiasi ši vasara, tuštėja laukai, jau šią savaitę įžengsime į kalendorinį rudenį ir su nostalgija prisiminsime tegul ir trumpas šilumos akimirkas. Viena pažįstama paskaičiavo, kad šią vasarą tebuvo tik pora vasariškai šiltų naktų ir devynios karštos dienos.

Vasarai baigiantis atsisveikinome ir su gandrais. Rugpjūčio 25 d. tarp Liubiškės ir Pliauškių buvo nusileidęs nemažas jų būrys. Išsibarstę po laukus jie ne tik ilsėjosi, bet ir stiprinosi prieš kelionę. Įdomu stebėti vorele vienas paskui kitą žygiuojančius gandrus ir lesančius visa, kas juda. Panašią rikiuotę užfiksavo ir Selemonas Paltanavičius, tik jo nufotografuoti žygiuoja per arimą. Šeštadienio rytą mano matytų gandrų jau nebuvo, tiesa, sekmadienio rytą išvažiavęs fotografuoti, Mozūriškės kaime, Ignalinos r., dar mažiau vieną užsilikusį gandrą.

Baigiasi dar viena vasara, ir nesvarbu, kokia ji buvo. Ir atsisveikindami sakome „Lik sveika“, o po dienos kitos pasitiksime rudenį – su šalnomis, gelstančiais lapais, rūkais...

Algis JAKŠTAS