Mes turime 138 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1023
mod_vvisit_counterŠią savaitę:17224
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:93254
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:120250

Atidaryta gamykla, tetrapakus ir kitas kombinuotas pakuotes versianti ekologiškomis plokštėmis

2017 m. gegužės 6 d., šeštadienis Nr.32 (1661)

Pabradėje įsikūrusi gamykla imasi spręsti opią aplinkosauginę problemą – perdirbs tetrapakų ir kitų kombinuotų pakuočių atliekas, iš kurių gamins ekologiškas namų statybai tinkančias plokštes. Didžiąją jų dalį ketinama eksportuoti. Gamyklą įrengusios bendrovės „Polymer Recycling“ vadovo Dainiaus Sakalausko teigimu, kitais metais, įsibėgėjus gamybos procesams, planuojama per metus perdirbti iki 3 tūkst. tonų kombinuotos pakuotės ir kitų panašios sudėties atliekų, o vėliau tose pačiose patalpose įdiegti ir antrą liniją.

Mėgstami vienkartiniai kavos puodeliai, popieriniai maišeliai su permatomu plastikiniu langeliu, skirti parduotuvėje susipakuoti duonai ar bandelėms, bei visiems puikiai žinomi tetrapakai, į kuriuos pilamos sultys ar pieno produktai, – visa tai yra kombinuotos pakuotės, kurios „Polymer Recycling“ gamykloje virs į statybines plokštes. Planuojama, kad kol kas iš perdirbtų kombinuotų pakuočių pagamintos plokštės daugiausiai keliaus į Vokietijos bei Skandinavijos rinkas, tačiau esant susidomėjimui ir poreikiui, bus svarstoma apie galimybę plokštes pardavinėti ir Lietuvoje.

D.Sakalausko teigimu, iš panašių plokščių, kurios be to, kad yra ekologiškos ir draugiškos aplinkai, dar ir slopina garsą bei stabdo ugnį, yra ypač tvirtos, sprendimai statybų rinkoje įgyvendinami visame pasaulyje.

Bendrovės vadovo teigimu, gamyklos veiklos pradžios procesai jau yra pajudėję, su dalimi rūšiuotojų jau projekto vykdymo pradžioje buvo pasirašyti ketinimo protokolai, o dabar pradedamos derinti sutartys. Efektyvus abiejų pusių bendradarbiavimas turėtų nudžiuginti aplinkosaugininkus, mat Europos Komisija iki 2030 m. planuoja reikalauti perdirbti net 80 proc. visų į rinką išleistų pakuočių. Iki šiol kombinuotų pakuočių perdirbimas Lietuvoje buvo beveik neįmanomas.

Bendrovė projektą įgyvendinti pradėjo 2015 m. balandžio 16 d. Viso projekto vertė – 1.898.535,40 eurų. Projekto oficialus pavadinimas: Kombinuotos pakuotės (vyraujanti medžiaga popierius ir kartonas) atliekų perdirbimo gamyklos atidarymas, projektas finansuojamas Norvegijos finansinio mechanizmo Žaliosios pramonės inovacijų programos lėšomis.

Aušra GRIGALIŪTĖ-ABIŠALĖ

 
Reklaminis skydelis