mod_vvisit_counterŠį mėnesį:67768
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:116150

„Aukštaitijos taurės“ varžybose – Lietuvos rekordai

2013 m. gegužės 8 d. trečiadienis Nr.32 (1275)

Jau bene penkioliktą kartą balandžio pabaigoje, o tiksliau balandžio 27 d., į „Aukštaitijos taurės“ štangos spaudimo gulomis varžybas rinkosi stipruoliai iš visos Lietuvos, o keletas sportininkų atvyko net iš kaimyninės Baltarusijos. Iš viso „Aukštaitijos taurė 2013“ varžybose dalyvavo 53 sportininkai, iš jų 6 – moterys. Jos kartu su lengviausių svorio kategorijų sportininkais po gražios atidarymo ceremonijos ir pradėjo varžybas.

Svorio kategorijoje iki 63 kg išspaudusi 107,5 kg nugalėjo kaunietė Daiva Žarovienė, o Švenčionių sporto klubo atstovė Justina Maslovskaitė užėmė 4 vietą. Svorio kategorijoje virš 60 kg kiek netikėtai nugalėjo sporto klubo „Grifas“ atstovė Oksana Lukša, nes jos pagrindinė varžovė neišspaudė pradinio svorio. Vyrų varžybose svorio kategorijoje iki 59 kg nugalėjo 130 kg išspaudęs Dainius Abdulskis iš Kuršėnų. Svorio kategorijoje iki 66 kg nugalėjo Vytautas Noreika iš Joniškio išspaudęs 155 kg, antrą vietą užėmė sporto klubo „Grifas“ sportininkas Ivanas Karaveckas, išspaudęs 137,5 kg. Svorio kategorijoje iki 74 kg jokių vilčių savo varžovams nepaliko jonaviškis Linas Kriūnas, kuris išspaudė 205 kg štangą ir artimiausią varžovą Aleksandr Vorobjov iš Baltarusijos aplenkė net 35 kg. Svorio kategorijoje iki 83 kg nugalėjo 190 kg štangą išspaudęs Saulius Kasparas iš Kuršėnų, o antrą vietą užėmė daugkartinis Lietuvos čempionas ir rekordininkas, „Aukštaitijos taurės“ varžybų organizatorius Švenčionių sporto klubo vadovas Dainius Juodgudis, išspaudęs 182,5 kg. Svorio kategorijoje iki 93 kg nugalėjo rokiškėnas Romualdas Keniaušis, išspaudęs 217,5 kg, o trečiu bandymu atakavęs ir Lietuvos rekordą, bet 232,5 kg svorio sportininkui išspausti švariai nepavyko, teisėjai bandymo neįskaitė. Beje, šiųmetinėse „Aukštaitijos taurės“ varžybose teisėjavo rimti, kategorijas turintys teisėjai Erlandas Petrauskas, Oksana Skrebinienė ir Audras Jašmontas. Antrą vietą šioje svorio kategorijoje užėmė sporto klubo „Grifas“ atstovas Radvilas Rimašius, išspaudęs 200 kg. Šioje svorio kategorijoje varžėsi dar du „Grifo“ sportininkai: Vaidas Vaitkevičius (išspaudė 185 kg) užėmė V vietą, o Evaldas Urbanavičius (išspaudė 165 kg) – VII vietą. Svorio kategorijoje iki 105 kg nugalėjo Švenčionių sporto klubo „Grifas“ sportininkas Karolis Buinorius, išspaudęs 192,5 kg, trečias liko šio sporto klubo atstovas Almantas Cibulskas, išspaudęs 175 kg.

Pačios įdomybės prasidėjo, kai kovą pradėjo patys sunkiausi sportininkai, juk svoriai čia gerokai viršijo 200 kg. Svorio kategorijoje iki 120 kg Savicko sporto klubo atstovas, išspaudęs 252,5 kg, ne tik iškovojo pirmą vietą, bet ir pasiekė Lietuvos jaunimo rekordą. Svorio kategorijoje virš 120 kg gausiai susirinkę žiūrovai pamatė tikrą titanų kovą, nes čia dėl nugalėtojo vardo kovojo pasaulio galiūnų čempionatuose dalyvaujantys Vidas Blekaitis (Birštonas) ir Žydrūnas Savickas (Vilnius). Vidas Blekaitis pirmu bandymu išspaudė 290 kg, Žydrūnas Savickas – 292,5 kg. Antru bandymu Vidas Blekaitis išspaudė 300 kg. Tai naujas Lietuvos štangos spaudimo gulomis rekordas. Žydrūnas Savickas užsisakė 302,5 kg, bet bandymas buvo nesėkmingas, nors pritrūko labai nedaug. Trečiu bandymu Vidas Blekaitis dar kartą pagerino Lietuvos rekordą, išspausdamas fantastišką 310 kg svorį ir tapo nugalėtoju, o Žydrūnui Savickui šį kartą liko tenkintis II vieta su solidžiu 292,5 kg išspaustu svoriu.

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Švenčionių sporto klubo „Grifas“ komanda, surinkusi 53 taškus, antri liko Kuršėnai – 44, treti liko Alytus – 32 taškai. Absoliučiai geriausiais tapo Daiva Žarovienė ir Vidas Blekaitis. Sportininkus apdovanojo Lietuvos jėgos trikovės federacijos viceprezidentas Raimondas Linkauskas ir „Aukštaitijos taurės“ varžybų organizatorius Dainius Juodgudis, kuriam sportininkai dėkojo už puikiai organizuotas varžybas, o žiūrovai – už gražų, pilną emocijų reginį.